Tester Oprogramowania (Manualny + Automatyzacja w Pythonie)
Przygotuj się do pracy na stanowisku testera oprogramowania zgodnie z ISTQB oraz naucz się automatyzować testy użyciem języka Python.
- ponad 110 godzin nauki (w tym 66h z trenerem)
- małe grupy szkoleniowe
- automatyzujacja testów (Python)
Zdobądź umiejętności które wyróżnią Cię na rynku!
Podczas naszego ok.2,5 miesięcznego szkolenia, w kompleksowy sposób nauczysz się samodzielnego projektowania przypadków testowych, wykonywania testów i ich raportowania, a także automatyzacji testów z wykorzystaniem najpopularniejszych na rynku narzędzi testerskich takich jak Selenium, Pytest i Postman oraz języka Python.
Zostań testerem automatyzującym!
Na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na testy automatyczne. Wykorzystaj szansę, zdobądź nowe umiejętności i zacznij pracować jako Test Automation Engineer.
Nauka poprzez praktykę!
Postawiliśmy na praktyczne przykłady i projekty wzięte z codziennej pracy testera! Całość kursu zorganizowana została zarówno w formie inspirujących wykładów, jak i praktycznych warsztatów - co oznacza, że nowej wiedzy uczysz się na podstawie realnych przykładów i problemów
Dowiesz się, jak w praktyce wytwarzane jest oprogramowanie oraz dlaczego tak istotna jest praca testera. Poznasz cykl życia oprogramowania i techniki jego wytwarzania.
- testowanie statyczne i dynamiczne
- 7 zasad testowania
- cykl życia oprogramowania i techniki wytwarzania (SDLC)
Poznasz teorię testów oraz techniki testowania oprogramowania. Nauczysz się projektować własne strategie i scenariusze testowe. Dowiesz się, jak tworzyć dokumentację testów i raportować błędy.
- poziomy i typy testów, wybór techniki testowania
- testowanie czarno i biało-skrzynkowe
- analiza ryzyka, funkcjonalności i dane testowe
- klasy równoważności, wartości brzegowe
- projektowanie testów, dokumentacja, pisanie przypadków testowych
- raportowanie błędów (jira, redmine, testrail)
- dobre praktyki i usprawniene procesu testowego
Nauczysz się korzystać z najpopularniejszych narzędzi testerskich w praktyce. Dowiesa się, jak tworzyć własne harmonogramy i scenariusze testów - na bazie realnych przykładów i projektów – z wykorzystaniem najpopularniejszych narzędzi testerskich oraz pod nadzorem doświadczonych mentorów.
- generowanie danych testowych
- testy webserwisów oraz testy wydajnościowe
- podstawy HTTP, testowanie REST API, SOAP UI i Postman
- testowanie UI, BD, JMeter
- Test Management Tools, Bug Tracking Tools
- zarządzanie testami, incydentami, zmianą, konfiguracją
Poznasz od podszewki język Python, zgłębiając instalację modułów, pracę z plikami, manipulację typami danych i zmiennymi. Opanujesz wyrażenia warunkowe, obsługę wyjątków, operacje na tekście i liczbach oraz operacje na listach i pętle, umożliwiając wybieranie elementów i przeglądanie danych
- instalacja VSC
- stworzenie programu do modyfikacji danych
Zaczniesz automatyzować testy z wykorzystaniem PyTest. Opanujesz sztukę tworzenia asercji oraz pisania i uruchamiania testów w środowisku IDE. Dowiesz się, jak uruchamiać testy z linii komend, wykorzystywać debugging oraz moduł requests do automatyzacji API (REST). Zyskasz także wiedzę na temat podstaw HTTP oraz kodów odpowiedzi, otwierając drzwi do profesjonalnego testowania oprogramowania.
- Przetestuj poprawność odpowiedzi na żądania HTTP oraz działanie podstawowych metod, takich jak GET, POST, PUT lub DELETE.
Praktyczne testowanie API pozwoli Ci zrozumieć działanie narzędzi takich jak Postman oraz technologii jak SOAP, REST czy GraphQL. Poznasz podstawy tworzenia requestów i korzystania z autoryzacji, a także wykorzystanie Postman Monitor.
- Wybierz publiczne API (np. zasoby dostępne na stronie internetowej, jak API GitHub) i stwórz kolekcję requestów w narzędziu Postman.
Dowiesz się, jak efektywnie wyszukiwać i interagować z elementami na stronie, pobierać oraz przetwarzać dane. Opanuj tworzenie i używanie wzorca POM (page object model) oraz poznaj dodatkowe narzędzia, takie jak Selenide, Selenium Grid, Cucumber, Serenity czy Allure.
- Wybierz prostą stronę internetową i stwórz test automatyczny za pomocą Selenium, który będzie symulował interakcję użytkownika.
Dodatkowe korzyści w ramach naszego kursu:
Mamy wiele powodów,
dla których warto
Poznaj twórców kursu
i przyszłych mentorów
Najbliższe edycje
Dlaczego warto dołączyć do kursu i do branży?
Finansowanie kursów - mamy na to sposób
FAQ
Kurs sfinansować możesz zarówno poprzez wpłatę jednorazową (otrzymasz dodatkowy rabat), jak również rozłożyć jego cenę na dogodne raty. W zależności od szkolenia możesz sfinansować go:
- w ratach 0% we współpracującym z nami Alior Banku (do 10 rat 0%);
- rozłożyć płatność na niskie raty (do 60 rat, od ok. 50 pln/m-c w zależności od szkolenia) - w Alior Banku;
- skorzystać z opcji “split payment” - bezpośrednio u nas, bez udziału instytucji finansowej;
Niezależnie, którą opcję wybierzesz (płatność jednorazowa z rabatem, raty, split payment) - całość formalności załatwisz bez wychodzenia z domu, w całości online.
W zależności od miejsca zamieszkania istnieje wiele możliwości uzyskania dofinansowania do szkoleń - zarówno dla osób fizycznych, jak i firm.
Prowadzimy szkolenia od 2018 roku, posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, jak również Znak Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno Szkoleniowych (MSUES), co pozwala nam świadczyć szkolenia dofinansowane zarówno za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych (BUR), jak również ze środków krajowych (m. in. urzędy pracy).
Więcej szczegółów odnośnie dofinansowań w roku 2024 oraz kolejnych latach znana będzie na początku 2024 roku.
Aby poznać szczegóły aktualnych opcji dofinansowań w miejscu, w którym mieszkasz - po prostu skontaktuj się z nami :)
Nasza pomoc nie kończy się w momencie zakończenia kursu. Również po jego zakończeniu możesz liczyć na nasze wsparcie. Oferujemy zarówno dostęp do materiałów szkoleniowych, nagrań z zajęć, możliwość kontaktu z mentorami, jak również wsparcie w rozwoju kariery.
Po zakończeniu kursu otrzymujesz:
- certyfikat ukończenia szkolenia
- bezterminowy dostęp do nagrań oraz materiałów szkoleniowych
- możliwość kontaktu z mentorami oraz innymi uczestnikami na kanałach na Slacku
- udział w “career week” dedykowanym dla danego kursu - zajęciach z przygotowania CV oraz warsztatach nt. przygotowania się do rozmów rekrutacyjnych
- dostęp do community codebrainers - m.in. możliwość udziału w dodatkowych webinarach, zniżki na kolejne szkolenia, imprezy integracyjne, wymiana wiedzy
- polecenia do współpracujących z nami firmami oraz oferty pracy na naszych kanałach na Slacku
Wszystkie zajęcia w których bierzesz udział on-line są nagrywane tak, abyś miał do nich dostęp również w późniejszym terminie i mógł bez problemu wrócić do omawianej tematyki.
Nagrania dostępne są dla uczestników danej grupy oraz prowadzących - nie udostępniamy ich nikomu innemu.
W odróżnieniu od większości szkół, gdzie kursy prowadzone są głównie w formie wcześniej przygotowanych nagrań (bez kontaktu na żywo), nasze zajęcia prowadzimy na żywo, w małych grupach, w formie wirtualnej klasy (lub stacjonarnie, jeśli zapisałeś się na nasz kurs stacjonarny).
Daje to już podczas kursu możliwość nauki w formule live coding, ze wsparciem prowadzącego podczas zajęć.
Masz pytania? -Chętnie na nie odpowiemy!
Możesz też do nas napisać na adres:
[email protected]
lub skontaktować się telefonicznie
+48 607 999 696